De Associatie Universiteit & Hogescholen Antwerpen is in 2005 van start gegaan met Study Up om jongeren met diversiteitskenmerken dezelfde kansen te geven als hun meer begunstigde leeftijdsgenoten. Daarnaast heeft het project als doel om de doorstroom in het secundair onderwijs en de instroom naar het hoger onderwijs van leerbedreigde leerlingen te verbeteren.
Study Up is een werking waarbij tutors wekelijkse ondersteuning bieden aan leerlingen uit het secundair onderwijs. Dit gebeurt in samenwerking met de hogescholen die deel uitmaken van de Associatie Universiteit & Hogescholen Antwerpen (AUHA): de Universiteit Antwerpen, de AP Hogeschool Antwerpen, de Antwerp Maritime Academy (HZS) en de Karel de Grote Hogeschool.
De tutors zijn studenten uit bovenvermelde partnerinstellingen die hun eerste jaar hoger onderwijs succesvol achter de rug hebben. Ter voorbereiding op hun taak krijgen ze een vorming van één dag met verschillende workshops. Per gegeven bijeenkomst krijgen ze een vrijwilligersvergoeding voor hun engagement.
Wat startte als een kleinschalig project in vijf secundaire scholen, is doorheen de jaren steeds verder gegroeid. Er wordt samengewerkt met meer scholen en Study Up ontwikkelt steeds sterkere wortels in het Antwerpse onderwijslandschap. De professionalisering gaat erop vooruit om zo nog beter te kunnen inspelen op de noden en verder kwalitatief te groeien. We zijn trots op de evolutie die Study Up de afgelopen jaren heeft gekend en op de duidelijke resultaten die we zien. Er is een goede samenwerking met de betrokken partners en zowel leerlingen als studenten (tutors) kunnen hier de vruchten van plukken.